Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2010-08-06, 10:53
Riposta radnego R. Skrzypka do wywiadu byłego dyrektora CK
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2010-08-06, 10:38   Riposta radnego R. Skrzypka do wywiadu byłego dyrektora CK

W ostatnim numerze „Naszej Gazety” ukazał się wywiad z byłym dyrektorem Centrum Kultury w Chojnie Tadeuszem Mazurem. Pan Mazur w jednym ma rację: jest już prywatną osobą – dlatego nie będę polemizował z bzdurami jakie przedstawia w wywiadzie.

Chciałbym Czytelnikom zwrócić uwagę na sposób prowadzenia wywiadu. Sposób, który próbuje naśladować najlepsze wzorce propagandy komunistycznej. Prawdziwy dziennikarz to osoba, która chce dojść do prawdy, zadaje trudne pytania, stara się obiektywnie przedstawić rzeczywistość. „Dziennikarz” Naszej Gazety zachowuje się jak propagandzista, który ma jeden cel: zohydzić w oczach czytelników „zaplutego karła reakcji”.

„Dziennikarz” Wojciech Fedorowicz to, podobnie jak ja, radny Rady Miejskiej w Chojnie. Był na wszystkich sesjach, na których były omawiane sprawy kultury.

Nie mogę się nadziwić, że „dziennikarz” nie reaguje, jak były dyrektor twierdzi, że radny (czyli ja) głosuje przeciwko projektom unijnym i każe brać dyrektorowi oprocentowane kredyty bankowe na projekty. Prawdziwy DZIENNIKARZ natychmiast odparłby, że nie było w radzie żadnego głosowania w sprawie projektów napisanych przez dyrektora, a uchwałę o kredyt na te projekty przygotował Burmistrz i prosił Radę, aby ją przegłosować.

Nie mogę się nadziwić, że „dziennikarz” nie reaguje, jak były dyrektor retorycznie pyta czy nauczyciel wf-u i społeczny działacz sportowy napisał jakieś projekty unijne. Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien natychmiast odpowiedzieć pytaniem na pytanie: Czy Pan Dyrektor naprawdę uważa, że to działacze społeczni i nauczyciele powinni po godzinach pracy pisać wnioski unijne, czy też może powinni to robić wysoko opłacany dyrektor CK i niewysoko opłacani urzędnicy z gminy?

Nie mogę się nadziwić, że „dziennikarz” nie reaguje jak były dyrektor twierdzi, że nie zatrudniał koordynatora do ds. świetlic. Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien natychmiast położyć „płachtę”- rozliczenie świetlic wiejskich za 2009 r. przygotowane przez p. Mazura i pokazać: Barbara Andrzejczyk, numer umowy, liczba godzin 20, 40 zł brutto za godz., zakres obowiązków: KOORDYNACJA IMPREZ ORGANIZOWANYCH W RAMACH ŚWIELIC WIEJSKICH albo położyć na stół protokół z XVI sesji Rady Miejskiej z fragmentem dyskusji o świetlicach wiejskich i podkreślonymi słowami Burmistrza: „Koordynatorem z ramienia Centrum Kultury jest pani Barbara Andrzejczyk”

Nie mogę się nadziwić, że „dziennikarz” nie reaguje jak były dyrektor wchodzi na szczyty populizmu, gdy omawia sprawę wydatkowania 9000 zł na przedstawienia teatralne w wiejskich szkołach i świetlicach (twierdzi, że ja uważam, że to zbędny wydatek). Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien natychmiast przerwać te bajki i powiedzieć: „Drogi Panie Tadeuszu, bywam na sesjach i wiem, że radny Skrzypek nigdy nie twierdził, że to zbędny wydatek. Dopytywał się czy na pewno za te przedstawienia należało zapłacić ze środków świetlic, czy może, jeśli przedstawienia były w szkołach, z budżetów szkół”. Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien również przedstawić opinie nauczycieli o jakości merytorycznej tego przedstawienia, lub opinie dzieci co zapamiętały (OOOOGROMNY biust babci). Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien kontynuować wątek wydatkowania 9 000 zł na 10 przedstawień. Powinien podrążyć dlaczego jedno przedstawienie kosztowało 900 zł, a szkoły, zamawiając samodzielnie lepsze, płacą około 250-300 zł. Prawdziwy DZIENNIKARZ powinien zapytać: Co się stało, panie dyrektorze, z kilkoma tysiącami różnicy???” Mógłby jeszcze dodać: „Wydał Pan kilka tysięcy złotych na tonery i papier do drukarek. Jeden toner kosztuje około 200 zł i pozwala wydrukować kilka tysięcy stron. Czy chce Pan przekonać mieszkańców naszej gminy, że na potrzeby świetlic zadrukował Pan kilkadziesiąt tysięcy stron papieru?”

Prawdziwy DZIENNIKARZ natychmiast reagowałby na manipulacje, których dopuszcza się pan Mazur. Muszę dodać od siebie, że w manipulowaniu jest naprawdę dobry. Najpierw po swojemu ustawia sobie adwersarza („Skrzypek jest przeciwny zakupowi termosów dla KGW”) a później go za to krytykuje („Widać, że radny nie ma zielonego pojęcia, co jest potrzebne w środowiskach wiejskich”). Choć doskonale wie, że Skrzypek nie jest przeciwko zakupowi termosów tylko przeciwko zapłacie za termosy ze środków przeznaczonych na dzieci i młodzież wiejską. I manipulantowi w sukurs przychodzi „dziennikarz" Fedorowicz: „Chce Pan powiedzieć, że radny Skrzypek oszczędnie gospodaruje prawdą?”

Prawdziwy DZIENNIKARZ na pewno zareagowałby, gdy jego rozmówca drwi z nazwiska swojego oponenta, atakuje go ad personam…, ale czego można oczekiwać od dziennikarzyny, który stosuje wzorce opracowane przez komunistyczną propagandę. Myślę, że gdyby wywiad przeczytał Jerzy Urban mógłby poczuć się dumny.

W tym samym numerze NG jest jeszcze list skierowany do mnie. Autor listu, pod którym podpisała się przewodnicząca KGW w Mętnie, twierdzi, że „zaledwie” kilka razy byłem na zabraniu wiejskim w ich miejscowości. I jak rozumiem jest to zarzut. Autor nie dodaje, że te „kilka razy” to wszystkie zebrania jakie odbyły się w Mętnie (raz, dwa razy w roku). Pewnie nie wie, że w okręgu jest kilka wiosek, co daje kilkadziesiąt otwartych spotkań z mieszkańcami (ciekawe na ilu otwartych zebraniach ze swoimi wyborcami był np. radny Fedorowicz?). Autor listu pewnie nie wie też, że poza zebraniami wiejskimi byłem jeszcze kilkukrotnie w innych sprawach dotyczących Mętna i jego mieszkańców. Np. na prośbę części mieszkańców zorganizowałem spotkanie z policjantami w sprawie wulgarnego zachowywania się starszych mieszkanek wobec części młodzieży. I muszę powiedzieć, że na tym spotkaniu nie było pani przewodniczącej – choć z drugiej strony wcale się nie dziwię. Autor zarzuca mi, że staję po stronie sołtysa. Chciałem zapewnić panią przewodniczącą, że jak pewnego dnia sołtys wstanie rano, ubierze zapaskę i będzie organizował kobiety do pieczenia ciasta, robienia pierogów, organizowania zabaw dla kobiet z gminy to wtedy będę starał się pomóc Pani. Teraz, jak Pani organizuje zebrania wiejskie, negocjuje w imieniu mieszkańców z Burmistrzem, gdzie ma być plac i próbuje bez mandatu rządzić we wsi, to jestem zmuszony wspierać legalnie wybranego sołtysa i radę sołecką.

Co do „zaorania Mętna” to mam wrażenie, że ten fragment listu pomógł autorowi napisać pewien znany „dziennikarz” z Naszej Gazety albo nawet Największy Manipulant Mazur. Wszyscy na zebraniu zrozumieli moje słowa tylko nie Autor i Pani Przewodnicząca. Przypomnę, szefowa KGW zorganizowała spotkanie wiejskie (o którym nie powiadomiła radnych ze swojego okręgu – tym razem nie zbierała pieniędzy na zabawę wiejską i chyba uznała, że kontakt z nimi jest niepotrzebny). Na spotkanie przybyły licznie Panie z KGW i kilku innych mieszkańców wioski. W pewnym momencie spotkania okazało się, że Panie chcą przegłosować, w którym miejscy ma się znajdować utwardzony plac. Powiedziałem wtedy, że w taki sposób się nie postępuje, że trzeba było napisać w ogłoszeniu o zebraniu, że będzie głosowana tak ważna sprawa dla mieszkańców po to, aby wszyscy zainteresowani mogli się wypowiedzieć. I wtedy powiedziałem, że w taki sposób, gdzie zbiera się kilka wtajemniczonych osób można przegłosować wszystko, nawet taką bzdurę, żeby Mętno zaorać. Dla wszystkich było to zrozumiałe, ale nie dla Autora i Pani Przewodniczącej. Cóż mogę powiedzieć – życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Rafał Skrzypek

[ Dodano: 2010-08-06, 10:53 ]
List można komentować w newsie zapowiadającym tekst. Link poniżej
http://chojna24.pl/viewtopic.php?t=822

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi