Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-10-01, 05:59
Wywiad z prezesem MKS Odra - Januszem Babiarzem
Autor Wiadomość
admin 
Administrator


Wiek: 30
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 2899
Skąd: Chojna
Wysłany: 2010-07-07, 08:22   Wywiad z prezesem MKS Odra - Januszem Babiarzem

Mamy upragniony awans do IV ligi, co Pan teraz czuje?
Czuję radość i zadowolenie z dobrze wykonanych przez działaczy klubu obowiązków wobec piłkarzy, trenerów i kibiców, a zarazem niepokój o przyszłość klubu wobec czekających nas wyzwań i oczekiwań piłkarzy i kibiców zarówno finansowych jak i sportowych. O ile z wyzwaniem sportowym powinniśmy sobie poradzić, gdyż prowadzimy intensywną pracę z młodzieżą o tyle o finansowe obawiam się bardzo i nie wyobrażam sobie dalszej działalności bez dodatkowego wsparcia władz miasta oraz przedsiębiorców działających na terenie gminy. Ważne jest aby wsparcie finansowe poparte było również zrozumieniem, iż środki pozyskane przez klub są wykorzystywane dla potrzeb rozwoju naszych dzieci, przyjaciół, kolegów, którzy reprezentują miasto i gminę na szczeblu województwa i kraju, a nawet w przypadku Wojtka Strelczuka na arenie międzynarodowej. Aby klub w którym realizuje swoje zainteresowania grupa ok. 150 osób mógł normalnie funkcjonować potrzebny jest spokój, zaufanie do prowadzonych działań i odpowiednie środki finansowe. Musimy również określić się czy chcemy szkolić młodzież dla potrzeb miejscowego klubu i grać na odpowiednim poziomie w odpowiednich ligach rozgrywkowych czy też zaprzestać szkolenia, a wyszkolonymi zawodnikami zasilić kluby miast sąsiednich i kopać piłkę w najniższych ligach rozgrywkowych. To prawdopodobnie brak odpowiednich funduszy sprawił, że Mieszko Mieszkowice gra w lidze Okręgowej, a Chojna ma drużynę w IV lidze i 6 innych drużyn w różnych grupach rozgrywkowych, a budżety klubów na potrzeby rozgrywkowe w przeliczeniu na ilość drużyn są niewiele wyższe z naszej strony. Temat potrzeb finansowych to bardzo długi i drażliwy temat więc może zostawmy go na inny, specjalnie tej tematyce poświęcony artykuł.
Dzięki dużej determinacji całej drużyny, i tu chciałbym wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do awansu : Karol Turkiewicz, Bartek Barandowski, Adam Andrzejewski, Paweł Andrzejewski, Mariusz Armonajtis, Remik Miksiewicz, Filip Kasztelan, Andrzej Gawron, Adrian Dębicki, Piotr Janicki, Oskar Janik, Franek Jaz, Mariusz Andrzejewski, Krzysztof Laskowski, Wojtek Greguła, Filip Birger, Radek Witorzęć, Damian Golak i oczywiści grający trener Paweł Zatorski oraz kierownik drużyny Irek Solarczyk osiągnęliśmy długo oczekiwany awans do IV ligi.

Awans to nie tylko sukces ale również znacznie więcej pracy związanej głównie z większymi wymaganiami, czy klub da radę finansowo w wyżej klasie rozgrywkowej?

Pracy się nie obawiamy, chcielibyśmy tylko mieć komfort pracy w spokoju i bez stresu związanego z finansami. Tak jak już wspomniałem, bez dodatkowego wsparcia finansowego ze strony władz miasta i przedsiębiorców działających na terenie gminy będzie to zadanie trudne żeby nie rzec, że niemożliwe. Mamy zapowiedzi Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta, że dołożą wszelkich starań aby znalazły się pieniądze w budżecie gmin na dofinansowanie klubu. Rozgrywki w IV lidze wiążą się z większymi opłatami związanymi z organizacją meczów na miejscu, dalekimi wyjazdami np. do Rewala, Koszalina, Czaplinka. Wskazanym byłoby również wzmocnienie drużyny 2-3 zawodnikami ale to też wiąże się z wydatkami, a gdy pieniędzy brak trzeba cieszyć się tym co się ma i myślę, że odpowiednie przygotowanie i zaangażowanie aktualnych zawodników wspartych wyróżniającymi się juniorami pozwoli nam nawiązać równorzędną rywalizację o miejsce bezpieczne w IV lidze.
Liczymy na normalność i nie chcemy prześcigać się z innymi klubami gminy o finanse na działalność sportową. Chcemy żyć w zgodzie ze wszystkimi klubami sportowymi i liczymy na współpracę. Pozdrawiam w tym miejscu sportowców i działaczy piłkarskich klubów wiejskich oraz sportowców i działaczy innych dyscyplin sportowych, a w szczególności odnoszących coraz lepsze wyniki sportowców i działaczy klubu Garda.
Mam nadzieję, że w niedługim czasie doprowadzimy do spotkania działaczy sportowych gminy z władzami miasta i wspólnie wypracujemy zasady organizacji i zasad funkcjonowania w gminie klubów sportowych. Może będzie to sportowy „Okrągły Stół”?

A co z obiektem, czy spodziewacie się problemu z dostaniem licencji na grę w IV lidze?

Myślę, że nie będzie problemu z boiskiem, gdyż spełnia wymogi, ale obawiam się o dopuszczenie do użytkowania pomieszczeń socjalnych, które pamiętają lata, chyba jeszcze wczesnego Gierka, a że jeszcze funkcjonują to zasługa działaczy klubu. Pomieszczenia socjalne wymagają kompleksowego remontu i mam nadzieję, że obiecany remont zostanie przeprowadzony jeszcze przed rozgrywkami, które wznawiamy 14.08. Zresztą o potrzebach remontu całego budynku wiadomo od lat i mamy nadzieję, że kiedyś to nastąpi.

Jakie plany na przyszły sezon? Czy rozmawiał już Pan o ewentualnych wzmocnieniach z trenerem?
Od strony sportowej?
- tak
Przyszły sezon to:
- walka o bezpieczne nie zagrożone spadkiem miejsce w IV lidze,
- utrzymanie drużyny rezerw w A kl celem stworzenia miejsca dla doskonalenia swoich umiejętności przez kończących wiek juniora zawodników oraz nie mieszczących się w I drużynie seniorów,
- walka o wysokie miejsce juniorów w I kl, a może nawet awans do ligi międzywojewódzkiej,
- utrzymanie właściwego poziomu szkolenia w grupach trampkarzy oraz w drużynie kobiet.

Jeśli chodzi o wzmocnienia to tak jak wspomniałem zależne są od finansów, mamy kilku zawodników w kręgu zainteresowania ale o nazwiskach będziemy mówić gdy dojdzie do rozmów, a o ewentualnych ruchach kadrowych będziemy rozmawiać najpierw z trenerem po jego powrocie z zasłużonego urlopu, tj. ok.12.07.
Korzystając z okazji bardzo serdecznie dziękuję władzom miasta oraz wszystkim sympatykom piłki nożnej, rodzicom naszych młodych zawodników, przedsiębiorcom za okazywana pomoc w funkcjonowaniu klubu. Liczę na dalszą owocną współpracę i zachęcam tych wszystkich, którzy chcieliby wspomóc działalność klubu.
W imieniu całego Zarządu w składzie: Paweł Bernadzki, Zbigniew Greguła, Grzegorz Chmura, Przemysław Cieślak, Stanisław Nizio, Zdzisław Kucharski i Janusz Babiarz pozdrawiam wszystkich mieszkańców miasta i gminy oraz życzę wspaniałej zabawy podczas zbliżających się Dni Chojny.
_________________
Chojna24.pl- i wiesz więcej...
Widziałeś, nagrałeś, zrobiłeś zdjęcie? - Organizujesz imprezę, wydarzenie? - Pisz: redakcja@chojna24.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Stworzył: PatrykSpec |


 Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Home | Cookies | Regulamin | Pomoc