Poprzedni temat «» Następny temat
Burmistrz Mieszkowic w sprawie problemów z kanalizacją
Autor Wiadomość
admin 
Administrator


Wiek: 30
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 2899
Skąd: Chojna
Wysłany: 2013-03-19, 18:49   Burmistrz Mieszkowic w sprawie problemów z kanalizacją  

Burmistrz Miasta i Gminy Mieszkowice Andrzej Salwa odpowiada na zarzuty przedstawione w reportażu "Śmierdzący problem w Gminie Mieszkowice".
Reportaż wideo
Komunalne ścieki zatruwają wodę
Problem z siecią kanalizacyjną w gminie Mieszkowice


W odpowiedzi na zarzuty postawione w reportażu wyjaśniam co następuje:

Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Mieszkowice, administrowana jest przez Spółkę ZUK w Mieszkowicach na podstawie zawartej umowy dzierżawy. Z zapisów zawartej umowy wynika zakres obowiązków Spółki dotyczący eksploatacji sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie, a w szczególności: ponoszenia obciążeń publiczno-prawnych związanych z przedmiotem dzierżawy, ubezpieczeniem nieruchomości od zdarzeń losowych, utrzymania na własny koszt przedmiotu dzierżawy, dokonywanie konserwacji i remontów obiektów, maszyn i urządzeń wchodzących w skład przedmiotu dzierżawy, ponoszenie nakładów inwestycyjnych po uzyskaniu zgody Gminy Mieszkowice.

Obecnie Spółka ZUK w Mieszkowicach eksploatuje 37,84 km kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej, 46,2km kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, łącznie 84,04 km sieci kanalizacji sanitarnej. Do sieci kanalizacji sanitarnej podłączonych jest 1.102 budynki. System kanalizacji sanitarnej w Gminie Mieszkowice nie posiada monitoringu elektronicznego, dlatego też do każdej przepompowni w ramach bieżącej obsługi oraz na każde zgłoszenie kilka razy w tygodniu w ramach obsługi dojeżdżają pracownicy Spółki ZUK.

Spółka posiada ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności komunalnej, w tym również eksploatowanej kanalizacji sanitarnej. Ponieważ Gmina powierzyła eksploatację i utrzymanie kanalizacji sanitarnej w Gminie Spółce ZUK, nie ubezpieczano kanalizacji po raz drugi od odpowiedzialności cywilnej. W trakcie użytkowania i eksploatacji systemu kanalizacji sanitarnej zdarzają się sytuacje awaryjne, których wykluczyć nie można. Zdarzenie jakie miało miejsce w Kłosowie nastąpiło na skutek kumulacji kilku czynników zewnętrznych, a szybka interwencja obsługi sieci kanalizacji sanitarnej tuż po telefonicznym zgłoszeniu Pana Stanisława Kucia zminimalizowała rozmiar powstałych szkód. Do szkody nie doszło na skutek zaniedbań lub nieprawidłowo wykonanych praz przez obsługę sieci.

Po powzięciu przeze mnie informacji o zdarzeniu zalania budynku mieszkalnego Pana Stanisława Kucia osobiście dokonałem przeglądu stanu faktycznego, poleciłem odpowiednim służbom o zapoznanie się z rozmiarem szkód.

W celu wyeliminowania zagrożeń i ponownego zalania nieczystościami płynnymi - na skutej awarii systemu, budynku mieszkalnego w Kłosowie Nr 19 Spółka ZUK na przyłączu do budynku zamontuje zawór burzowy. Montaż tego zaworu nastąpi najpóźniej do 31.03.2013r.
Ponadto w budżecie Gminy zabezpieczone zostaną środki finansowe na gruntowny remont przepompowni strefowej w Kłosowie i przy ul. Kusocińskiego w Mieszkowicach oraz monitoring elektroniczny przepompowni przy ul. Kusocińskiego, w Kurzycku, Kłosowie, Czelinie, Starym Błeszynie, Gozdowicach i w Starych Łysogórkach, przewiduje się, iż ze względów organizacyjno proceduralnych będzie to mogło nastąpić najpóźniej do końca III kwartału br.

Dodatkowo w przedmiotowej sprawie Gmina zasięgnie opinii osoby uprawnionej w celu ustalenia czy wybudowana i funkcjonująca kanalizacja sanitarna wymaga przebudowy bądź modernizacji, ma to na celu ewentualne podjęcie dodatkowych działań eliminujących zaistniałą sytuację.
_________________
Chojna24.pl- i wiesz więcej...
Widziałeś, nagrałeś, zrobiłeś zdjęcie? - Organizujesz imprezę, wydarzenie? - Pisz: redakcja@chojna24.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Stworzył: PatrykSpec |


 Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Home | Cookies | Regulamin | Pomoc