Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
2013-09-11, 09:53
List otwarty do p. Wojciecha Konarskiego ...
Autor Wiadomość
Wojciech Skrzypczyk
Gość
Wysłany: 2013-09-11, 09:50   List otwarty do p. Wojciecha Konarskiego ...  

List otwarty do p. Wojciecha Konarskiego Starosty Starostwa Powiatowego w Gryfinie.

Wielce Szanowny Panie Starosto.
Wczoraj tj. w dniu 4.09.2013r. z wielkim zdziwieniem przeczytałem na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Chojnie, ogłoszenie Zarządu Powiatowego w Gryfinie o mającym się odbyć w dniu 12 września br. ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 138 zabudowanej budynkiem wolnostojącym o powierzchni 391 m2, działki niezabudowanej nr 194/1 o powierzchni 991 m2, działki niezabudowanej o powierzchni 81 m2 - czyli w sumie trzech działek o powierzchni całkowitej 1463 m2 wraz z budynkiem o powierzchni użytkowej 342,76 m2 (tzw. stodoła) położonych przy ulicy Młyńskiej w Chojnie. Cena wywoławcza za całość – 40.000,00 zł. Moje zdziwienie wynika z faktu, iż jak chyba i Pan pamięta - w roku 2006 sprawował Pan urząd burmistrza Gminy Chojna, Rada Miejska w Chojnie (ja wówczas byłem radnym) podjęła uchwałę o przekazaniu - na wniosek ówczesnego Starosty p. Ewy De La Torre, przez Gminę Chojna na rzecz Powiatu Gryfińskiego, 4/9 części działki 138 zabudowanej (tzw. stodołą) oraz 25/100 części działek 194/1 i 194/4 wycenionych na łączną kwotę 54.940,00 zł. Przekazanie – sprzedaż, wymienionych nieruchomości na rzecz powiatu miała - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, a w zasadzie z jej uzasadnieniem - nastąpić za kwotę 8.006,23 zł tj. po kosztach przygotowania nieruchomości do sprzedaży, (koszty te poniosła gmina Chona przygotowując nieruchomości do nieodpłatnego przekazania ich na realizację celu publicznego realizowanego przez Starostwo Powiatu Gryfińskiego tj. utworzenia na ww. nieruchomościach bazy dla zespołu terapeutyczno – edukacyjnego dla dzieci i młodzieży z głębszym stopniem upośledzenia umysłowego, jako części zadania realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Chojnie). Tym samym, skoro Powiat odstąpił od realizacji tego celu na ww. nieruchomościach, to zgodnie z logiką – być może również i prawem – powinien w ramach zwykłej przyzwoitości, zwrócić te nieruchomości Gminie Chojna, a nie sprzedawać na cele komercyjne z zyskiem dla Starostwa Powiatu Gryfińskiego. Inna sprawa to cena wywoławcza, która w 2006 roku - tylko dla części nieruchomości należących do gminy - została wyceniona na kwotę ponad 50.000,00 zł, a Starostwo chce sprzedać całość za kwotę o niemal 50% niższą od tej która została ustalona operatem szacunkowym. Dlatego jako mieszkaniec gminy Chojna, składam protest do zamiaru sprzedaży terenu przeznaczonego przez Radę Miejską w Chojnie na cele publiczne. Natomiast, skoro Starostwo Powiatowe zrezygnowało z realizacji ww. celu publicznego na terenie przekazanych działek, jako radny Rady Miejskiej w Chojnie, występując w interesie społeczeństwa Gminy Chojna, żądam unieważnienia przez Pana przetargu i zwrotu Gminie Chojna nieruchomości przekazanej Powiatowi Gryfińskiemu na realizację wymienionego w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej w Chojnie celu publicznego. Liczę na Pana urzędniczą przyzwoitość, zdrowy rozsądek i poszanowanie prawa, w pozytywnym rozstrzygnięciu mojego żądania.

Z poważaniem
Radny Rady Miejskiej w Chojnie
Wojciech Skrzypczyk

Do wiadomości: burmistrz gminy Chojna p. Adam Fedorowicz, Rada Miejska w Chojnie za pośrednictwem przewodniczącego Rady p. Kazimierza Komorzyckiego, Rada Powiatu Gryfino za pośrednictwem przewodniczącej Rady p. Gabrieli Kotowicz.
 
     
janek 
GadułaDołączył: 27 Mar 2012
Posty: 107
Skąd: Chojna
Wysłany: 2013-09-27, 08:34     

Panie Wojciechu, widzę, że oprócz rzucania jadem, nie zajmuje się Pan niczym innym. Może zamiast atakować starostę, zacznie Pan w końcu działać dla dobra gminy? Przez niedopatrzenie Pańskiego burmistrza i urzędników nie ma zrobionej kanalizacji na ulicy Słowiańskiej i Barnkowie, to samo za chwilę będzie na ulicy Jagiellońskiej. W kasie gminnej jest pusto, są niejasności w finansach, a Pan jako przewodniczący komisji rewizyjnej powinien sprawdzić każde doniesienie. Stał się Pan zwykłym żołnierzem obecnego burmistrza, bez własnego zdania i poglądów.
_________________
"Ludzie domagają się wolności słowa jako rekompensaty za wolność myślenia, której rzadko używają"
 
     
mieszkaniec 
Gaduła


Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 117
Skąd: Chojna
Wysłany: 2013-10-04, 09:40     

kto wybiera tego człowieka w wyborach? Gratuluje mieszkańcom, których ten radny reprezentuje
 
     
mieszkanka tej wsi
Gość
Wysłany: 2013-11-18, 21:17   no  

Panie Radny a pan tak piszę list otwarty do Pana Starosty a tu może lepiej będzie zacząć najpierw od siebie bo jak narazie to w naszej gminie nic ciekawego się nie dzieje oprócz tego że gmina ciągle na minusie jest a w Starostwie to jak by się nie patrzec widać jakieś inwestycje.
 
     
chojnianin
Gość
Wysłany: 2013-12-17, 22:32     

Pan starosta nic sam dobrego nie zrobił przez wiele lat swego samorządowego, pasożytniczego bytu, miota się przez wszystkie partie od PIS do PO, ale już nikt go nie chce. Funkcjonuje tylko dlatego w przestrzeni publicznej bo ma swoich zauszników, którzy natychmiast reagują na krytykę, bo myślą że jeszcze spłynie na nich łaska pańska (starosty). Rozczarują się już niedługo, jesienią przyszłego roku. Pozdrawiam Pana starostę i jego żołnierzy :-P
 
     
hahaha
Gość
Wysłany: 2014-01-03, 21:00     

chojnianin
Gość
Wysłany: 2013-12-17, 22:32 gratuluję tobie wtórowania TW Justynie pod kryptonimem którym ze służbami współpracował autor listu. Przejdż się po narciarskiej, tartacznej , przejdż przez skrzyżowanie przy pko albo podż na piekarską i malarską , zagraj w sali w nawodnej, pójdż do komunalki albo pomotu a na koniec skorzystaj z toalet w gimnazjum bo głupota ciśnie ci mózg
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Stworzył: PatrykSpec |


 Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Home | Cookies | Regulamin | Pomoc