Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-07-05, 05:24
A. Rajfur: Czy od przecierania oczu ze zdumienia ...?
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2010-04-08, 08:40   A. Rajfur: Czy od przecierania oczu ze zdumienia ...?

Czy od przecierania oczu ze zdumienia można dostać uczulenia na hipokryzję?

Przeczytałem w ubiegłym tygodniu bardzo mądry komentarz redaktora naczelnego Roberta Ryssa pt. „Ile jest kultury w domach kultury?”

Na kanwie pytania zadanego przez Redaktora Naczelnego chciałbym zadać własne pytanie: Ile jest prawdomówności, odpowiedzialności w tych, którzy nami rządzą jako radni Rady Miejskiej w Chojnie i kto nami rządzi?
Na początek, jako nauczyciel i członek związku zawodowego przecierałem oczy ze zdumienia konfrontując to co mówi i to co robi radny Grzegorz Sakowski. Można powiedzieć - mój kolega po fachu, były i obecny radny, były nauczyciel i były dyrektor Gimnazjum w Chojnie.
Pamiętam jak został „załatwiony” przez W. Konarskiego jako jego kontrkandydat w wyborach bezpośrednich na burmistrza w 2002 r. Pamiętam jak dał się W. Konarskiemu „wymiksować” z funkcji radnego – przewodniczącego klubu opozycji, gdy W. Konarski „zaproponował mu pewny start” w konkursie na dyrektora Gimnazjum, „pozwolił mu ten konkurs wygrać”, a gdy G. Sakowski objął stanowisko i z tego powodu musiał złożyć mandat radnego, po jakimś czasie były burmistrz W. Konarski dopatrzył się „braku kwalifikacji” i „musiał” go zwolnić z funkcji dyrektora Gimnazjum, pozbywając się w ten sposób G. Sakowskiego z wszystkich znaczących funkcji w samorządzie.
Ze strony byłej władzy - było to niegodziwe, ale skuteczne pozbycie się konkurenta.
Myślałem, że po takich doświadczeniach, gdy dodatkowo spotkała go bezinteresowna pomoc innych ludzi, gdy po zdegradowaniu do funkcji zwykłego nauczyciela znalazł jednak nową pracę – mając własne przykre doświadczenia - nie wpadnie nigdy na pomysł niegodnego traktowania innych ludzi.
Dzisiaj ten sam człowiek, podobno pedagog - zachowuje się na sesjach w skandaliczny sposób... Najpierw wobec Ewy De La Torre, która dwa razy wygrywała konkurs na stanowisko sekretarza gminy - a G. Sakowski odmawiał jej prawa do pracy /ale nie mówił dlaczego/ oświadczając, że „nie życzy sobie jej obecności ani w urzędzie, a nie w ...Chojnie”, chociaż sam nawet nie stawał do konkursu na to stanowisko.
Ten sam człowiek, który był w komitecie wyborczym kandydata na burmistrza Chojny W. Długoborskiego (obecnego zastępcy burmistrza) nęka go publicznie uszczypliwymi, niegrzecznymi uwagami i m.in. oświadcza, że „W. Długoborski wjechał na jego /Grzegorza Sakowskiego/... plecach do Chojny”.
Komentarze pod adresem innych radnych, których nie lubi są podobnie poniżej poziomu, na który liczyłem u Grzegorza Sakowskiego.
Szczytem braku ....pamięci i hipokryzji jest w mojej opinii fakt, że ten sam człowiek - Grzegorza Sakowski najpierw psuje negocjacyjne rozmowy z firmą HCP, która przymierzała się do kupna lub wydzierżawienia niedoszłego szpitala w Chojnie - publicznie oświadczając, że „obiekt szpitala należy przekazać za darmo lub za przysłowiowa złotówkę”, a w jakiś czas potem ...straszy burmistrza A. Fedorowicza, że „ma szczęście, że odwołał przetarg w obliczu możliwości zakupu tej nieruchomości przez dewelopera /syna radnego/, bo ...gdyby przetargu nie odwołał to on /Grzegorza Sakowski/ pierwszy złożyłby doniesienie na burmistrza do ABW z powodu ...niegospodarności, bo takiej działki w centrum miasta nie można sprzedać tak ...tanio /ok.600.000zł/”.
I kto to mówi? Ten sam człowiek , który majątek gminy /wbrew stanowisku burmistrza/ chciał oddać za darmo!
Ten sam człowiek, głosuje za odebraniem pieniędzy Centrum Kultury, które zostało finansowo i budżetowo wykastrowane /minus 840.000zł na 2010 r.!/, a jednocześnie trójka jego zdolnych muzycznie dzieci korzysta z bezpłatnych zajęć w tym samym Centrum Kultury.
Z czego zatem – po redukcji budżetu - CK ma płacić np. instruktorom, którzy kształcą około 200 dzieciaków ?
„Gnębiący” swymi uwagami pracowników Centrum Kultury i jego dyrektora Tadeusza Mazura - Grzegorza Sakowski zapomniał, że w przeszłości sam pracował w Centrum Kultury i zatrudniał go właśnie... T. Mazur.
Wtedy wszystko było OK? Wtedy CK dobrze działało, dyrektor był w porządku, potrzeby kulturalne mieszkańców dobrze rozpoznane i zaspokajane? Nie trzeba było redukować CK dotacji? Czy wtedy praca G. Sakowskiego była potrzebna i nie trzeba go było w ramach oszczędzania środków publicznych zwalniać? W statucie CK przewidziana była wówczas funkcja z-cy dyrektora CK i nie trzeba było WTEDY zmieniać statutu? Czy w Szczecinie lub Gorzowie (?) nikt Grzegorzowi Sakowskiemu nie zarzucał, że ...jest z Chojny i nie powinien tam pracować, bo zajmuje miejsce lokalnym „swojakom”?

Przecieram oczy ze zdumienia, gdy obserwuję DZISIEJSZE zachowania G. Sakowskiego. Jestem rozczarowany, bo do niedawna jeszcze czułem przynajmniej solidarność zawodową z człowiekiem, który BYŁ nauczycielem. Jednak moje pierwotne wyobrażenie o Grzegorzu Sakowskim – radnym, funkcjonariuszu publicznym – to czas przeszły, dokonany.
Życie uczy, że niektórych niczego nie uczy...
Dlatego wolę sobie pozostać ze swoim zdrowym ....uczuleniem na hipokryzję.
I nie tylko ja jestem Panem rozczarowany, Panie radny Sakowski.

Andrzej Rajfur
mieszkaniec
Gminy Chojna

clubman
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 08:56   

Nie będę komentował wypowiedzi Pana Rajfura w kierunku Pana Sakowskiego, bo mieści się to w kategoriach specyficznego folkloru chojeńskiej polityki (P.S. - a może założyć na forum kategorię - Plotek2 albo Pudelek2?) lecz odniosę sie do pewnego cytatu
Cytat:
Ten sam człowiek, głosuje za odebraniem pieniędzy Centrum Kultury, które zostało finansowo i budżetowo wykastrowane /minus 840.000zł na 2010 r.!/,
.
Panie Rajfur. Proszę o nie uprawianie prymitywnej propagandy, bo nikt kto czyta to forum w to już nie uwierzy. Pieniądze dla CK nie zostały odebrane lecz o tyle nie zwiększono budżetu CK, mimo zakusów zarówno dyrektora jak i władz. Tak więc żadne minus na 2010 rok, a wręcz w tym roku plus w stosunku do ubiegłego.

lite_off
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 10:41   

Czyżby Pan Rajfur chciałby być radnym w nowej kadencji???
Propaganda!!!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi