Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
2014-07-11, 09:14
Co sądzicie o chojeńskiej szkole średniej?
Autor Wiadomość
jerry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 15:34   Co sądzicie o chojeńskiej szkole średniej?  

Mineło już trochę czasu od połącznia Technikum i Liceum. Przez kontrowersyjną i krzywdzącą decyzję starosty, mała placówka z długiem przejęła dużą szkołę która świetnie persperowała. Dodatkowo (po znajomości?) mianowano dyrekotrem osobę która rządziła sobie tą mniejsza placówką, która gdyby nie połączenie, za 2-3 lata zniknęła by z mapy oświaty (zresztą później nawet owego dyrekotra nagrodzono). Jak działalnośc szkoły oceniają uczniowie? Jak czują sie po kilku miesiącach od połączenia? Co jest złe a co dobre?

clubman
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 19:46     

No to już wiem, kto Cię oblał na maturze jerry ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-02-18, 22:35 ]
A wiesz za co?
Za to, że nie potrafisz nawet zapisać poprawnie Jej nazwiska.... Salamończyk jerry :mrgreen: :mrgreen:

porki
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-19, 11:07     

Heheh, pewnie uczniowie z prawem wyborczym będą głosować na innych radnych powiatowych tylko po to żeby zmienić staroste :D Nowy napewno ją odwoła, dla dobra ludu

lite_off
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 02:28     

Nie mam zdania... ponieważ za moich czasów pani A.Salamończyk uczyła tylko matmy, także nie wiem jakim jest dyrektorem.
Za panią Adą nie przepadam za bardzo,ale szanuję ją jako nauczyciela (bardzo dobrego). Na studiach z matmą nie miałem żadnego problemu, a kończyłem uczelnię techniczną, gdzie wyższą matmę miałem na każdym kroku.
Z tego co pamiętam to pani Salamończyk organizowała bardzo fajne imprezy w szkole... m.in. Festiwal Piosenki Angielskiej.

Wynik sondy może nie być obiektywny, bo uczniowie będą przeciw... chociażby dlatego,że są identyfikatory i nie mogą wychodzić poza teren szkoły np. na fajeczkę itp...

A co do szkoły... bardzo dużo zależy od nauczycieli, ale chyba jeszcze więcej od uczniów i ich rodziców...

jerry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 17:02     

Tutaj mamy fenomen, bo w Chojnie dużo zależy od dyrektora który wprowadza "przepisy - nakazy i zakazy" rodem z przedszkola.
Rodzice będą mieli władze jesienią przy wyborach, jak poleci starosta - poleci i pani dyrektor ;]

lite_off
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-09, 21:01     

jerry napisał/a:
Tutaj mamy fenomen, bo w Chojnie dużo zależy od dyrektora który wprowadza "przepisy - nakazy i zakazy" rodem z przedszkola.

Jakie np.???

jerry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-10, 08:31     

Poczytaj o parkowaniu pod urzędem, jest tam słówko o ochroniarzach (którzy zmieniają się szybciutko - nie odpowiada im praca czy pracodawca?), idąc dalej tym tropem mamy zamykanie szkoły, spacerowanie prawą stroną korytarza (jeszcze niech ronda na korytarzach zbudują) itp.
A może ktoś słyszał o tym jak pani ważna kazała na siebie mówić per dyrektor i delikatnie mówić "skarciła" ucznia który powedział do niej "proszę pani". Albo jak skarciła biedną stażystkę, że tak aż się rozpłakała? Czy to jest szanowanie ludzi?
Porozmawiaj z niektórymi uczniami i nauczycieli co sądza o swoim "szefie".
Wogóle dlaczego do nauczycieli należy zwracać się per profesor? Przecież oni są "tylko" po magistrze, tacy z nich profesorzy jak ze mnie doktor.

lite_off
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-10, 16:48     

A co na to kuratorium???
Skoro uczniom to nie pasuje, to niech zorganizują jakiś protest i niech narobią rochę szumu...chyba,że się boją...
Szczerze im współczuje...
Jak ja chodziłem do LO to był taki zwyczaj (raczej przymus), że dyżurni zostawali po lekcjach i sprzątali swoje klasy (nie robiły tego sprzątaczki!). Bardzo nam to nie pasowało i podczas wizytacji z kuratorium, poruszyliśmy tą sprawę!!! Wyszło na nasze - od tamtej pory już nikt nie musiał sprzątać (oczywiście oprócz woźnych)!!!

Cytat:
Albo jak skarciła biedną stażystkę, że tak aż się rozpłakała?

Ja w takich sytuacjach to prędzej wybuchłbym śmiechem :mrgreen: Zawsze tak miałem... czy to w LO, czy na studiach, czy teraz w pracy... czasami nie warto jest przejmować się debilami :mrgreen:
Cytat:
Wogóle dlaczego do nauczycieli należy zwracać się per profesor? Przecież oni są "tylko" po magistrze, tacy z nich profesorzy jak ze mnie doktor.

Tego to nigdy nie rozumiałem???Dlatego zawsze zwracałem się na Pani/Pan...
Na profesora trzeb sobie zasłużyć!!!

admin 
Administrator

Wysłany: 2010-03-11, 07:58     

Protest był jak chcieli szkoły łączyć. Można powiedzieć że został "krwawo" stłumiony, bo później szukali winnych wśród nauczycieli i dyrektora technikum...
Co do zorganizowania jakiegoś protestu, litte_off - to już nie ta młodzież. Jak ja chodziłem do technikum to staraliśmy i chyba potrafiliśmy walczyć o swoje. Dziś albo uczniowie mają za małą motywację albo się boją.
Co do tych profesorów - w technikum żaden nauczyciel nie miał kompleksów i nie wymagał tytułowania się stopniem którego nie posiadał :)
Pozdrowienia dla wszystkich belfrów z Technikum - najlepsze lata życia ;)

jerry
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-12, 09:17     

lite_off napisał/a:

Czyli dostać profesorską nominacj, w LO wszyscy podostawali, mają jeszcze pewnie tytuły doktorskie :)

stanislawwolski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 02:09     

Uwaga mieszkańcy gminy Chojna!!!Podaję przewidywany wynik sondy Konarski kontra Fedorowicz:
Konarski 67 % , Fedorowicz 33%.
Zapamiętajcie czas nadania informacji:14 marca , godz. druga w nocy. Rano "Skrzynkowa"ogłosi taki właśnie wynik.

josephine 
Przypadkowy Przechodzeń
josephine

Wysłany: 2010-03-14, 15:30     

I jak zwykle ktoś "odbiega" od tematu :-/ Mowa jest o szkole średniej, a nie o sondażu :!: (na który i tak najwięcej sms-ów wysyła jeden z zespołu redakcyjnego owej gazetki), więc jaki sondaż by to nie był, to i tak wyniki będą nie prawdziwe. A szkoda ;-)

Technik 
Przypadkowy Przechodzeń

Wysłany: 2010-05-11, 09:41     

Od kiedy p.Salamonczyk przejela stery sporo tam wyremontowano, zmodernizowano, wiec chyba nie jest zle... A co do nakazow i zakazow, coz, prawa sa jak plot - tygrys przeskoczy, zmija sie przesliznie a bydlo przynajmniej sie nie rozlazi gdzie nie powinno

Kris
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-26, 15:42     

jerry napisał/a:

lite_off napisał/a:
Tego to nigdy nie rozumiałem???Dlatego zawsze zwracałem się na Pani/Pan...

Pełne poparcie! Ostatnio przeczytałem na znaku postawionym na boisku obok LO, że istnieje zakaz chodzenia po boisku w KORKACH...

Radar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-22, 13:47     

Wynik łądny, widze ze Pani dyrektor nie cieszy się sympatia. na NIE 80%, dość okazaly wynik. coś się zmienieło od tego czasu? bo temat odświeżam jak widzę sprzed roku

Odpowiedz do tematu