Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin2
2012-07-03, 10:12
Wywiad z Martą Szczepankiewicz
Autor Wiadomość
admin2 
Straszny Gaduła
Administrator

Wysłany: 2012-07-03, 10:06   Wywiad z Martą Szczepankiewicz

Za sterami choroba lokomocyjna mi nie grozi

Pomimo młodego wieku może pochwalić się przeszło 13-letnią praktyką w bankowości. Na co dzień mocno angażuje się w wykonywaną pracę i chętnie stawia czoła wyzwaniom. Zapytana o to, co w życiu najważniejsze, bez chwili wahania przyznaje, że rodzina. Ma miły uśmiech i ujmuje bezpośredniością, choć jest osobą bardzo pragmatyczną. Mocno stąpam po ziemi - przyznaje. Doskonale zdaje sobie sprawę z trudności wyzwania, którego się podjęła. Jest świadoma czekającego ją ogromu pracy, ale zaznacza, że pracy się nie boi. Cierpi na chorobę lokomocyjną, dlatego gdy jedzie samochodem, siada za jego sterami. Prowadząc nie mam czasu by się nad sobą rozczulać, wtedy choroba mi nie grozi – przyznaje z rozbrajającym uśmiechem. To najlepiej oddaje hart jej ducha… Choć profesjonalnie podchodzi do swoich zadań, to w kierowanej przez siebie placówce potrafi stworzyć miłą, rodzinną atmosferę, którą zachwalają zarówno współpracownicy jak i klienci. O kim mowa? O Marcie Szczepankiewicz, zarządzającej nowo otwartą placówką GBS Banku w Chojnie.

O pracy, zainteresowaniach, przebiegu kariery zawodowej oraz marzeniach z Martą Szczepankiewicz rozmawiali Eliza Chojnacka i Marcin Mulczyński

Zainteresowania i marzenia

Czy w wolnych chwilach uprawiasz jakiś sport?
W dawnych czasach grałam w tenisa stołowego, jeździłam na zawody, ale kiedy to było… (śmiech)

Obecnie, gdy czas mi pozwoli wybieram się na aerobic lub ze starszą córką na rolki.

Jest co prawda jedna dyscyplina, w której jestem absolutnie bezkonkurencyjna… to spanie (śmiech). Mam „pozwolenie” od męża i córek na sobotnie poleniuchowanie w łóżku.

Jakie masz marzenia?

W tym wypadku raczej nie jestem wymagająca. Marzy mi się zakup campera i objazdowe wakacje dookoła Polski. Codziennie zatrzymywalibyśmy się w innym miejscu.

Przydałoby się mieć też trochę więcej czasu dla siebie ... Wiem, wiem nuuuuuuuda. No cóż jestem mało oryginalna …(śmiech) … i kompletnie nie nadaję się do udzielania wywiadów (od redakcji: my jesteśmy zgoła odmiennego zdania).

Praca i plany na najbliższą przyszłość

Co pociąga Cię w bankowości?

To praca moich marzeń… nie patrzcie tak na mnie… mówię poważnie. Zanim podjęłam studia wiedziałam już co chcę w życiu robić i konsekwentnie realizuję ten plan.

Bardzo lubię ludzi, a w tej pracy mam z nimi stały kontakt. Poznaję nowych, mogę z nimi porozmawiać i podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Ten aspekt pracy, lubię najbardziej i sprawia mi największą satysfakcję.

Ludzki uśmiech, zadowolenie, wdzięczność, zaufanie - to są blaski tej pracy.

Jak się czujesz w roli osoby zarządzającej placówką?

To stanowisko jest dla mnie wyzwaniem, ale lubię wyzwania. Przede mną ogrom pracy, z czego doskonale zdaję sobie sprawę. Jednak z optymizmem spoglądam w przyszłość.
Czasami nachodzą mnie obawy czy razem z dziewczynami z filii podołamy pokładanym w nas nadziejom, ale staram się nie poddawać takim rozmyślaniom, tylko działać.
To tak jak z chorobą lokomocyjną, na którą cierpię. Najbardziej odczuwam jej skutki siedząc obok. Zdecydowanie bardziej niż rozczulać się nad sobą, wolę usiąść za sterami i prowadzić najlepiej jak potrafię. Wówczas dolegliwości ustępują .

Jaki cel sobie wyznaczyłaś?

Chcę stworzyć placówkę, w której będzie panowała przyjazna atmosfera, idąca w parze z kompleksową ofertą i profesjonalnym doradztwem. Wiem, że brzmi to jak banał, ale z doświadczenia wiem, że choć wszyscy pragną banku z ludzką twarzą, to jego stworzenie wcale nie jest proste. To jak bank jest postrzegany, zależy tylko i wyłącznie od nas pracowników. Od naszej postawy, uczynności, chęci doradzania i pomagania. Mowa oczywiście o postawach i zachowaniach faktycznych, a niedeklarowanych czy promowanych w reklamach.
Mamy z dziewczynami pomysły jak markę Znajomego Banku przełożyć na rzeczywistość i codziennie pomysły te, wdrażamy w życie. Pierwsi klienci naszej placówki są bardzo zadowoleni z obsługi i polecają nas swoim znajomym i rodzinie. To dla nas najlepsza reklama.

Traktujemy każdego klienta, tak jak same chciałybyśmy być traktowane. Każda osoba trafiająca do nas z polecenia, każde dobre słowo to powód do satysfakcji i motywacja do dalszej wzmożonej pracy.

Mąż Marcin, 2 córki: Michalina (3) i Martyna (6).
Znak zodiaku: Koziorożec.
Wykształcenie: Absolwentka wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim, kierunek – bankowość.
Przebieg kariery zawodowej: 13 lat w bankowości.
Ulubiony film: Leon Zawodowiec.
Ulubiona lektura: Kryminały i thrillery autorstwa Tess Gerritsen.
Ulubiona muzyka:. Lubię muzykę energetyczną. W zależności od nastroju, za każdym razem może być to coś innego. Czasami jest to np. Michał Bajor, a czasami Depeche Mode czy Eminem. Jestem też wierna muzyce lat 80-tych.
Zainteresowania sportowe:
Lubię siatkówkę. Jestem nawet skłonna do poświęceń: potrafię wstać wcześnie rano, aby obejrzeć mecz naszej reprezentacji.
Hobby:
Oczywiście moja rodzina i wspólne spędzanie czasu z mężem i córeczkami. Poza tym, ostatnio „wciąga” mnie fotografowanie. Pstrykam gdzie się da. Czasami wszyscy maja mnie już pod tym względem dość. Przymierzam się do zakupu bardziej profesjonalnego sprzętu - to dopiero będę ich męczyć.
Mocne strony (cechy charakteru, szczególne umiejętności, zdolności – pomagające na co dzień): Odpowiedzialność, punktualność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów.
Słabości (nałogi, złe nawyki, cechy charakteru wymagające poprawy): Nie znosi gotowania.
Ostatnio zmieniony przez admin 2012-07-03, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi