Poprzedni temat «» Następny temat
Wywiad z Mariuszem Strzelczykiem
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2011-02-05, 15:57   Wywiad z Mariuszem Strzelczykiem

Wywiad z Mariuszem Strzelczykiem czwartym zawodnikiem Grand Prix koła PZW Rurzyca w Chojnie w metodzie spławikowej w roku 2010

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z wędkarstwem ?
Od dzieciństwa łowiłem ryby wspólnie z tatą i wujkiem.

Proszę opowiedzieć o swoich pierwszych zawodach, gdzie były rozgrywane, jakie były Twoje odczucia po nich oraz co sprawiło, że postanowiłeś wgłębić się w ten sport.
Pierwsze zawody, w jakich brałem udział były rozgrywane na zbiorniku Sicina w 2008 roku, była to I tura o mistrzostwo koła. Łowiłem 6 metrowym batem, zastosowałem zanętę składającą się z zanęty Merlin leszcz i MVDE Gold Pro Bream plus pinka. Pamiętam, że przygotowałem zbyt mało przyponów i musiałem je wiązać w trakcie zawodów. Zająłem wtedy 10 miejsce.
Spodobała mi się sportowa rywalizacja i tzw. "adrenalinka", która towarzyszy podczas startów w zawodach. Ponad to czułem niedosyt, ponieważ łowiłem nie skutecznie tzn. nie wykorzystałem dużej ilości brań oraz sporo zaciętych ryb wypinało mi się podczas holu. To sprawiło, że zacząłem zgłębiać wiedze o wędkarstwie wyczynowym.

Jak wygląda terminarz zawodnika startującego w zawodach, czy masz czas na łowienie rekreacyjne?
Rodzina, praca i starty w zawody sprawiają, że na łowienie rekreacyjne zostaje niewiele czasu.

Jak Twoi bliscy odbierają ten sport?
Żona czasami ma mi za złe, że z powodu zawodów zbyt mało czasu poświęcam rodzinie.

Co i w jakim stopniu składa się na sukces w zawodach?
Wydaje mi się, że w największym stopniu wpływ na sukces mają umiejętności, potem rozpoznanie łowiska, dopracowanie zanęty, przygotowanie sprzętu no i oczywiście szczęście.

Jakie cele stawiasz w dalszym rozwoju swojej kariery?
Start w zawodach Mistrzostw Polski

Twoja ulubiona metoda ?

Nie mam ulubionej metody, chociaż najczęściej łowię pełnym zestawem.

Twoje ulubione łowisko?
Nie mam.

Jakiej firmy zanęt głównie używasz?
Sensas i MVDE.

Twój największy sukces w wędkarstwie?

Myślę , że sukcesy dopiero przede mną.

Chciałbym podziękować mojemu koledze Pawłowi Bucykowi za to, że namówił mnie na starty w zawodach.

Źródło: www.pzwrurzyca.pl

Odpowiedz do tematu