Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-12-04, 12:59
Wywiad ze Stanisławem Kominem, kandydatem do Rady Gminy
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2010-11-19, 08:29   Wywiad ze Stanisławem Kominem, kandydatem do Rady Gminy

Publikujemy dziś ostatni wywiad z kandydatem do Rady Gminy w Chojnie. Przedstawiamy kandydata KWW Gmina Dla Wszystko z Okręgu nr 6 – Pana Stanisława Komina.

Witam panie Stanisławie, może pan być nową twarzą w lokalnej polityce, proszę powiedzieć kilka słów o sobie.

Mam 55 lat, jestem żonaty, troje dzieci. Obecnie jestem na emeryturze. Pracowałem w PKP Cargo S.A. w Szczecinie jako maszynista.

Mieszka pan w Godkowie Osiedlu od niedawna?

W Godkowie Osiedlu mieszkałem od 1978 r. do 1994r. Później przez 14 lat mieszkałem w Chojnie na Lotnisku a rok temu w marcu, osiedliłem się ponownie w Godkowie Osiedlu.

Dlaczego zdecydował się pan na kandydowanie do RM?

Jak wspomniałem jestem na emeryturze. Mam więcej wolnego czasu. Mieszkając w tak małej społeczności, znając problemy mieszkańców chciałbym w jakiś sposób im pomóc, dlatego zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Gminy.

Co chciałby pan zrobić dla swojego okręgu?

W przypadku otrzymania mandatu radnego chcę zrealizować kilka potrzeb, między innymi latarnie przy blokach gdzie jest ciemno, dokończenie placu zabaw aby jeszcze estetyczniej wyglądał, foto radar, parking przy kościele, wiaty na peronach stacji PKP oraz zapowiedzi przyjazdów i odjazdów pociągów, zabezpieczenie przed dewastacją zabytkowej wieży ciśnień, poprawienie i konserwacja ogrodzenia przy blokach mieszkalnych gdyż jest to wizytówka naszego osiedla przy drodze krajowej. Należy również podłączyć rynny do kanalizacji burzowej gdyż na podwórkach tworzą się jeziorka po opadach deszczu i w mieszkaniach pojawiła się wilgoć. Między blokami a ogrodzeniami przebiega droga gminna, PUK Chojna powinien zimową porą odśnieżyć i w należytym porządku utrzymać tę drogę. A niestety mieszkańcy sami odśnieżają, dbają o to aby nie było dziur i wtedy ciężkie samochody z PUK mogą sobie jeździć.

Jak oceni pan Waszego radnego w tej kadencji, pana Mikołaja Szeremetę?

Rzetelny, uczciwy, solidny w tym co robił. Wspierał społeczność pod każdym względem, zarówno finansowym i duchowym. Uczestniczył w imprezach, uroczystościach, przyczynił się do założenia KGW wspierając je pieniężnie. Założyciel Sparty Godków, pomógł w renowacji boiska. Posiadał dobry kontakt z młodzieżą, przykładem tego jest duże zainteresowanie młodych chłopców do gry w piłkę nożną w Sparcie. Był jedną z osób która sponsorowała wakacje w świetlicy wiejskiej w której uczestniczyła „ALWERMIA” – młodzież z całej Polski oraz młodzież godkowska, prowadzona przez ojców zakonnych. Potrafił zrozumieć drugiego człowieka, gdy ktoś zwrócił się z problemami, potrafił udzielić pomocy.
Ostatnio zmieniony przez admin2 2010-11-19, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi