Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-11-28, 09:22
Wywiad z Piotrem Łyczakowskim - kandydatem do Rady Miasta
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2010-11-06, 14:53   Wywiad z Piotrem Łyczakowskim - kandydatem do Rady Miasta

Rozmawiamy z jednym z najmłodszych kandydatów do Rady Miasta w Chojnie, zupełnie nową twarzą na scenie politycznej – Piotrem Łyczakowskim kandydującym z okręgu nr 1.

Witaj Piotrze, jak oceniasz swoje szansę? W internetowych prawyborach jesteś jednym z pewniejszych kandydatów?

Cześć Paweł, wydaje mi się, że mam szanse na pierwszą trójkę, sporo znajomych promuje mnie za pośrednictwem takich dóbr internetowych jak komunikatory czy serwisy społecznościowe. Jednocześnie daje to szanse głosu dla ludzi, którzy 21 listopada nie znajdą mnie na swojej karcie z racji przynależności do innego okręgu wyborczego. W czołówce znajdują się też inne młode osoby jak Norbert czy Jarek co świadczy o tym, że internauci jednak stawiają na znanych młodych ambitnych. Miejmy nadzieje, że równie chętnie wybiorą się do urn wyborczych.

Opowiedz coś o sobie. Sporo młodych osób zna Cię między innymi z działalności muzycznej.

Od blisko 7 lat udzielam się w lokalnych zespołach muzycznych, współorganizowałem trzy edycje Festiwalu Piosenki Angielskiej, aktywnie udzielałem się w takich projektach jak Socrates, Comenus, Douzelage. Mam wykształcenie wyższe pedagogiczne. Obecnie pracuje jako spedytor międzynarodowy w znanej szczecińskiej firmie spedycyjnej.

Co nie podoba Ci się w naszym mieście? Co chciałbyś zmienić?

Ciągle w prasie śledzimy liczne spory, które skutecznie hamują skuteczne, efektywne działanie. Wszyscy bez względu na jakąkolwiek przynależność mamy na celu dobro naszej gminy i w imię tego powinniśmy działać skupiając się na współpracy i spełnianiu potrzeb mieszkańców.

Na czym chciałbyś się skupić pracując w Radzie Miasta? Jakie masz cele?

Kiedy na pierwszy plan wchodzą spory polityczne często na drugi schodzą potrzeby młodych ludzi. Chce dać koniec tej ignorancji i dać dojść do głosu osobom, które są ambitne i chcą robić coś dla siebie, dla innych, dla miasta. Chciałbym zapoczątkować w Chojnie kilka nowych wydarzeń kulturalnych, które mogły by stać się Chojeńską wizytówką. Dużym krokiem do tyłu jest zniknięcie Festiwalu Piosenki Angielskiej, którego obecność echem odbijała się w całej Polsce, a nawet w niektórych zakątkach Europy. Moim celem jest zachęcanie młodych ludzi do działania, wyzwalanie w nich potencjału a następnie tworzenie możliwości do swobodnej realizacji swoich pasji.

Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia.

Rozmawiał: Paweł Sławiński

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi