Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-11-10, 07:06
Wywiad z Wojciechem Strelczukiem
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2011-01-15, 12:10   Wywiad z Wojciechem Strelczukiem

Wojciech Strelczuk, utalentowany chojeński lekkoatleta - weteran, jest jednym z kandydatów do tytułu "Osobowość Roku" w plebiscycie portalu "Chojna24.pl.
Pan Wojtek do uprawiania sportu powrócił w 2002 roku po 25 letniej przerwie. W ostatnich latach, chojeński lekkoatleta zdobył wiele medali na prestiżowych imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Witam panie Wojciechu, jak forma w tym roku i przygotowanie do sezonu?

Forma w nowym roku dopisuje,przygotowuję się do nowego sezonu obecnie przeprowadzam treningi siłowe dwa razy w tygodniu. Jak na razie nie ma możliwości do treningów rzutowych na boisku.

Jak pan oceni miniony rok? Był dobry?

Ubiegły rok zaliczam do najbardziej udanych sezonów w mojej karierze, zdobyłem 12 medali. 8 medali na MPW w Spale, Sopocie, Stargardzie Szczecińskim i w Toruniu oraz 4 medale na na MEW w Niemczech 3 brązowe i najcenniejszy złoty medal i tytuł Mistrza Europy w trójboju rzutowym rzucając ciężarkami na odległość, ciężarki o wadze 5,5 kg 10kg i 12.5 kg Start w tych zawodach trochę nadwyrężył moje siły z uwagi na iście strong-męskie konkurencje takie jak rzut kamieniem o wadze 50 kg czy rzut ciężarkiem o wadze 25 kg. Mimo tych przeciążeń na zakończenie sezonu w Zbąszynku zająłem II miejsce w pchnięciu kulą a Mistrzostwach Euroregionu w Słubicach zdobyłem puchar za zajęcie I miejsca w pchnięciu kulą i puchar za III miejsce w ogólnej klasyfikacji tych zawodów.

Jest pan zawodnikiem Odry Chojna, czy sekcja lekkoatletyki w tym klubie się rozwija?

Co do sekcji lekkoatletycznej przy klubie ODRA Chojna to dwóch chłopców wyraziło chęć podjęcia treningów. Na wiosnę po wybudowaniu rzutni na obiekcie ODRY będę chciał podjąć treningi z chętnymi osobami.

Jakie plany na zbliżający się sezon?

W tym sezonie zaplanowałem 14 startów.Najważniejsze z nich to HMP w Spale, HPE w Gent Belgia oraz Olimpiada Weteranów w Lignano we Włoszech. Mistrzostwa Polski w Sopocie, Zielonej Górze i w Stargardzie Szczecińskim i wiele mityngów na terenie Polski.

Cieszę się ,że moje osiągnięcia sportowe zostały docenione i że zostałem nominowany do plebiscytu Osobowość Roku. Moje marzenia to wybudowanie boiska lekkoatletycznego, hali widowiskowo-sportowej w Chojnie oraz utworzenia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bez tego nigdy nie będzie prawdziwego sportu w Chojnie. P
ozdrawiam wszystkich sportowców i kibiców.

Dziękuje za rozmowę

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi