Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: admin
2012-09-28, 06:17
Wywiad z Beatą Kołodziej, kandydatką do RM
Autor Wiadomość
admin 
Administrator

Wysłany: 2010-11-18, 07:50   Wywiad z Beatą Kołodziej, kandydatką do RM

Witam. Jest pani sołtysem Rurki. Co do tej pory udało się zrobić w miejscowości co jeszcze ma być modernizowane?

Serdecznie witam. Od listopada 2007 roku jestem sołtysem wsi Rurka. Dzięki dobrej współpracy z obecnym burmistrzem panem Adamem Fedorowiczem nasza miejscowość dużo zyskała. Na świetlicy wiejskiej jest piękny kominek, świetlica środowiskowa ma również nowe ogrzewanie. Pomieszczenie w którym kiedyś był bufet (a przez sufit można było podziwiać zachód słońca) zostało kapitalnie wyremontowane i jest w nim kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Zakupiliśmy naczynia, termosy garnki i to wszystko co jest niezbędne. Panie z KGW które aktywnie działają mają wreszcie swoje zaplecze. Jestem również członkiem KGW,a w Rurce jest wiele kobiet, mężczyzn i młodzieży która nie jest w kole a aktywnie włącza się w przygotowanie różnych imprez np. Dożynki, Andrzejki Sylwestra, Ostatki. Dodatkowo wykonane zostało wzmocnienie sieci elektrycznej w kuchni. Wyremontowaliśmy nasz Kościół a od kilku miesięcy nasze oczy cieszy nowy dach. Został wykonany wodociąg do rodzin które go nigdy wcześniej nie miały. Naprawiony został odcinek drogi dojazdowej do mieszkańców. Ogrodzone i wyrównane jest boisko i plac zabaw. Cześć tych zadań wykonaliśmy z rezerwy sołeckiej a w tym roku z funduszu sołeckiego. Jako sołtysowi współpraca z panem Burmistrzem jak również wszystkimi urzędnikami w Urzędzie układa się bardzo dobrze i niech tak zostanie.

Jak ocenia pani obecnych radnych ze swojego okręgu?
Radnych z naszego okręgu znam od wielu lat i szanuje, a ich dokonania pozostawię ocenie wyborców.

Kandyduje pani w tym roku do rady miasta, co panią skłoniło do tego?
To proste lubię to co robię, jestem aktywną osobą i chciałabym wspierać większą część naszej Gminy. Myślę że nie na miejscu byłyby obietnice bez pokrycia, ale chcę realizować nasz program Komitetu Wyborczego Wspólnota Samorządowa Forum 2010, a sprawy naszych sołectw Rurki, Strzelczyna, Kamiennego Jazu i Grzybna pilnować z bliska i mieć realny na to wpływ. Zdaje sobie z tego sprawę że za cztery lata wyborcy mnie rozliczą. W raz ze mną kandyduje również Ewa Koba sołtys Strzelczyna, aktywna i bardzo sympatyczna dziewczyna.

Czego w naszej gminie brakuje?
Priorytetowym zadaniem na tę kadencje dla nas jest adaptacja budynku niedoszłego szpitala i wykorzystanie go zgodnie z wcześniejszym przeznaczeniem, stworzenie strefy ekonomicznej na Lotnisku. Dla mieszkańców to wiele miejsc pracy.

A w sołectwach?
W naszych sołectwach jest jeszcze wiele do zrobienia i wierzę że się nam uda. Zdradzę państwu na kogo zagłosuje do Rady Powiatu, jest to Basia Andrzejczyk życzę jej z całego serca powodzenia.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi